Hopla-Bianca Genel Müdür Yardımcısı Aykut Aküzüm: “Cooperlat firması ile Türkiye’de üretim için yatırım görüşmelerimiz devam ediyor”
1974 yılında kurulan Türkkablo Mamülleri Tevzii Gıda TİC. A.Ş., kablo alanında yaptığı başarılı çalışmaların beraberinde geniş vizyon ve girişimci yaklaşımıyla 1990 yılında turizm sektörüne giriyor. Firma, 5 yıldızlı Hotel Samara – Bodrum ile bölgenin en iyi oteli ve işletmesi

konumuna geliyor. Şirketin yatırımcı, yenilikçi duruşu ve kurumsal yapısı sektöründe dünyanın en iyileri arasında olan ve ülkemizde çok iyi bilinen “Hopla” ürünlerinin üreticisi Cooperlat firmasıyla işbirliği yapmasını sağlıyor. 2001 yılında başlayan bu işbirliği her geçen yıl büyüyerek kesintisiz devam ediyor.

Hopla’nın müşteri portföyü ağırlıklı olarak toptancı ve toptan gıda ticareti yapan firmalar, Metro, Migros, Tatbak gibi büyük zincir marketler, aynı zamanda butik çikolata ve kahve firmalarından oluşuyor.

“Kaliteli hizmet anlayışıyla fark yaratıyoruz”
Hopla-Bianca Genel Müdür Yardımcısı Aykut Aküzüm, öne çıkan özelliklerini şu sözlerle ifade ediyor: “Firmamızın satmış olduğu ürünün kalitesi, müşteri memnuniyeti, müşteriye ürünün anında ulaştırılması, kesintisiz ürün tedariği ve sektörün belirleyicisi olmamızdan dolayı ön plana çıkıyoruz. Kaliteli hizmet anlayışımızdan ötürü de müşterilerimiz bizi tercih ediyor.”

“Yeni trend; glutensiz ve laktozsuz ürünler”
Pastacılıkta geçmişte ağırlıklı kullanılan toz şantinin yerine kullanımı daha rahat olan sıvı şantinin aldığını vurgulayan Aküzüm, “Ürünümüz sektörün kaliteli sıvı şantilerindendir. Firmamız şantide yeni trend olarak glutensiz ve laktozsuz ürünler kullanmaya başlamıştır. Bu işin öncülüğünü de İtalya’daki işbirliği yaptığımız Cooperlat firmasının desteği ile Türkiye’de ve Türkiye Cumhuriyetleri’ndeki ayağını biz oluşturmaktayız. Önceliğimiz; kaliteli ürün tedarik etmek, ürün çeşitliliğini arttırmak ve ürünlerimizin endüstriyel olarak 10 kg’lık seçeneklerin olmasıdır.”

Yeni ürünler ve Türkiye’de üretim
Firmanın son dönemde portföyüne eklenen ürünler; glutensiz ve laktozsuz şanti, yarı hayvansal ürünler, laktozsuz ve glutensiz süt ürünlerinden oluşuyor.
Aküzüm son olarak; “İtalyan Cooperlat firması ile ithal ettiğimiz ürünlerin Türkiye’de üretilmesi için ciddi yatırım görüşmelerimiz devam etmektedir. Bununla bağlantılı hem üretim alanı hem de depo olarak kullanacağımız, mülkiyeti şirketimize ait yatırım da planlarımızın içindedir” bilgisini paylaşıyor.

Aykut Aküzüm
Genel Müdür Yardımcısı